Wie langs de Sluisbrug komt, ziet dat daar hard wordt gewerkt. Minder zichtbaar is dat er achter de schermen ook al langere tijd wordt gewerkt aan de plannen voor de Sluisbuurt.
Die ontwikkeling kost alleen meer tijd dan eerder gedacht. Dat komt doordat we zorgvuldig afwegingen maken om te komen tot een buurt die goed past in de omgeving en ook toekomstbestendig is. Dat dit tijd kost is niet altijd prettig, maar wel nodig om deze buurt straks kloppend te krijgen.
Sinds eind vorig jaar zijn er duidelijke stappen gezet. In november is een eerste schetsontwerp gepresenteerd door de ontwikkelaar en het architectenbureau. Dit geeft al een hele mooie richting aan een buurt met ruimte voor wonen, werken en voorzieningen, passend bij de ligging rond de sluis.
Maar tegelijkertijd zijn er ook nog belangrijke vraagstukken. Denk aan parkeren, inrichting van de openbare ruimte, bereikbaarheid en de aansluiting op de bestaande omgeving en de nieuwe Sluisbrug. Deze onderwerpen worden nu verder onderzocht en uitgewerkt.
We kiezen bewust voor kwaliteit en werken de plannen eerst goed uit voordat we ze breder delen. Wel vinden we het belangrijk om u op de hoogte te houden van de voortgang, vandaar dit bericht.
Als de belangrijkste keuzes zijn gemaakt, presenteren we het schetsontwerp verder uitgewerkt aan de omgeving. Dat verwachten we rond de zomer en omwonenden worden tegen die tijd uitgenodigd.